Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 11 czerwca 2024

Tekst: Mt 10, 7-13

Prośba: o większe zaufanie Panu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Postaraj sobie wyobrazić tę scenę. Jezus mówi bardzo konkretne, wymagające słowa. Mówi do apostołów, czyli tych, którzy chcieli za Nim iść, służyć Mu. Jak czujesz się na myśl, że Jezus dziś kieruje te słowa także do Ciebie?
  • „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. To trudne zadanie. Działać, nie licząc na zauważenie, docenienie przez innych, ordery, wyróżnianie z tłumu. Czy potrafisz dziś zrobić to, do czego zaprasza cię Jezus i stanąć z boku – jedynie dziękując Bogu, że się Tobą posłużył i nie licząc na ludzką nagrodę?
  • „Nie bierzcie w drogę torby ani dwóch sukien” – czy czasem nie zdarza się nam zbyt mocno kombinować, robić po swojemu? Kalkulować, sprawdzać, karmić się wątpliwościami, podczas gdy Jezus zapewnia nas, że dając nam zadanie, da też siłę, narzędzia i łaskę. Jak to rozumiesz dziś w swoim życiu, w swojej codzienności?
  • „Wywiedzcie się, kto tam jest godny” – nie każdy zechce cię słuchać, przyjąć, nawet wtedy, gdy wychodzisz do niego z Dobrą Nowiną. Jezus to przewidział i nie chce byś traktował to jako swoją osobistą porażkę, ale jako etap drogi – On przewidział, że tak może być. Nie odbieraj innym ich wolności siłą. Zostaw po sobie miłość i idź dalej. Jeśli to dla ciebie trudne – zapytaj dziś Jezusa jak masz to zrobić. Porozmawiaj z Nim o tym otwarcie i szczerze.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.