Niczego mi nie braknie

Wprowadzenie do modlitwy naponiedziałek, 8 kwietnia.

Tekst: Ps 23,1-6

Prośba: o łaskę doświadczenia bliskości Boga, który się troszczy.

1. “Pan jest moim pasterzem…” Ten obraz – pasterza i owiec – jest nam dobrze znany. Spróbuj dzisiaj popatrzeć na niego z boku, z perspektywy widza, ale tak, jakbyś to Ty był owieczką, o którą troszczy się Pasterz. Gdzie dzisiaj jesteś? Blisko Niego czy gdzieś na bezdrożach? Ufasz Mu i pozwalasz, by brał Cię w ramiona? Czy może uciekasz od doświadczenia bliskości? Spróbuj to sobie wyobrazić i proś, by prowadził Cię w tym Duch Święty – by Twoja wyobraźnia, uczucia, wspomnienia, to wszystko co się w Tobie pojawia, pomagało Ci w tej modlitwie.

2. “Nie brak mi niczego… “A może jednak czujesz, że czegoś Ci brakuje? Że Bóg mimo wielu modlitw i upływu czasu, nie chce odpowiedzieć na Twoje prośby? Otwórz przed Nim swoje serce i opowiedz Mu o tym, czego Ci najbardziej brakuje. Potem posłuchaj, co On chce Ci powiedzieć.

3. “… bo Ty jesteś ze mną”. Spróbuj uświadomić sobie, że niezależnie od tego, jak na siebie patrzysz i jakich wyborów dokonujesz, Bóg jest z Tobą, jest blisko. Jego miłość jest niezmienna i niezależna od tego, czy idziesz za Nim krok w krok, czy też co jakiś czas odłączasz się od Niego i błądzisz. Na każdej z tych dróg On pragnie być blisko – na dobrej, byś mógł wzrastać, na złej, byś miał siły wrócić. Pomyślałeś kiedyś, jak wielka musi być Jego tęsknota?… Pozwolisz, by Ci dzisiaj o tym opowiedział?

3 komentarze

  1. Dzięki 💐 pkt.2 Medytacji bēde nosić w sercu,dziékować i słuchać!!!

  2. Bóg zapłać, przepiękne i bardzo pomocne w doświadczeniu bliskości i miłości Boga.

  3. Znow wracam do tych komentarzy, sa mi bliskie bo wlasnie jakos Pan objawil mi swa niezmiennosc w milosci do mnie. I o dziwo wciaz kocha mnie tak samo. Jest tuz przy mnie, jest we mnie, teskni za mna…. jak dobrze poczuc sie kochana, niezaleznie od tego co sama na swoj temat mysle 😉

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Grudzień 2019
N P W Ś C P S
« Lis    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031