Nauka z mocą

Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 15 stycznia

Tekst: Mk 1, 21-28

Prośba: o łaskę zasłuchania w to, co mówi Jezus

1. Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Naucza z mocą, to znaczy, że Jego słowa dotykają serc. Warto zauważyć, że jest to moment tuż po chrzcie Jezusa w Jordanie i rozpoczęcie działalności publicznej. Może jednak bardziej chodzi o to, że to, co Jezus mówi płynie prosto z Jego Serca. Jest On jednością w tym co myśli, co ma w sercu, co wyraża Jego postawa i co mówi. I jest to zaproszenie, byśmy my też powalali czynić się jednością.

2. Jezus zabrania złem duchowi objawiać, Kim On jest. Nie dlatego, że zły duch nie zna prawdy o Bogu. Dlatego, że będzie on przedstawiał zamazany obraz Boga. Chociażby słowa: “przyszedłeś nas zgubić!” pokazuję Jezusa jako zagrożeniem, tego, który nie chce doba, ale zguby. Spróbuj może po raz kolejny zobaczyć jak Ty postrzegasz Boga? Kim On dla Ciebie jest? Co czujesz, na myśl, że miałbyś dziś stanąć przed Nim twarzą w Twarz?

1 Comment

  1. Chrystus jest Królem i ma władzę – nie tylko na Ziemi w świecie materialnym ale też w przestrzeni ducha, co pokazuje gdy wypędza złego Ducha.
    Nie uczył ich jak Uczeni w Piśmje ale jak ten Który ma władzę. Nie moralizuje ale mówi z serca językiem Miłości. Do tego jeszcze Uzdrawia i Uwalnia! Objawi swą naturę…

    Panie Jezu uznaje Cie za swego jedynego Pana i mego Zbawiciela. Uwalniaj mnie, Uzdrawiaj i doprowadź na końcu życia przed Twe oblicze.

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Czerwiec 2020
N P W Ś C P S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930