Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 8 stycznia 2021

Tekst: Mk 6, 34-44

Prośba: o zaufanie, że Jezus troszczy się o moje potrzeby

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Widzimy dziś w Ewangelii scenę, gdy Jezus przemawia do tłumu. Postaram się zobaczyć tę sytuację – wyobrazić sobie miejsce, wiele osób, które wpatrują się w Pana. Zobaczę siebie w tym tłumie. Gdzie stoję, jak się tu czuję?
  • Jezus naucza, mówi do zgromadzonych. Co chciałbym dziś usłyszeć, na co chciałbym spojrzeć oczami Pana? Jakiej nauki ja dziś potrzebuję?
  • Jezus widzi głód zebranych. Mówi uczniom, że to oni mają dać im jeść. Gdyby Jezus skierował do mnie słowa: „ty daj im jeść” – co by to dziś dla mnie oznaczało? A może to ja jestem dziś tym, który potrzebuje być nakarmiony, o którego potrzeby trzeba się zatroszczyć? Jezus wie o tym czego mi trzeba i chce mnie nakarmić przez ręce swoich uczniów. Czy jestem otwarty by ten pokarm przyjąć?
  • Pięć chlebów i dwie ryby. Po ludzku nic. Dla głodnego tłumu za małe, niewartościowe. Jezus to nic potrafi jednak przemienić w wielki dar, nakarmić tym tłum. Przypomnę sobie chwile Jego troski, opieki, małych cudów codzienności. Podziękuję za Jego wytrwałą obecność i miłość.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.