Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 26 stycznia 2023 r.

Tekst: Mk 4, 21-25

Prośba: o serce szukające dobra

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to słuchamy Słowa Bożego, żeby przemieniło nasze życie i żeby stawało się coraz bardziej żywe i widzialne w naszym życiu? Jaka jest moja odpowiedź na Słowo Boże, które słyszę? Czy tylko go słucham, czy naprawdę słyszę? 
  • Baczcie na to, czego słuchacie. Codzienność dostarcza nam wielu bodźców: słyszymy hałas miasta, rozmowy, muzykę… Warto zatrzymać się i zastanowić nad tym, czego słuchasz, czym się karmisz? Czy wybierasz to co daje pokój, nadzieję? Czy może na odwrót?
  • Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Miara serca, to miara według której oceniamy rzeczywistość, która nas otacza, osoby, z którymi się spotykamy. Czego szukam w swojej codzienności? Czy staram się szukać dobra, dostrzegać jego choćby najmniejsze oznaki? Czy może wszędzie widzę to, co złe, najgorsze? Jak patrzę na ludzi, których spotykam na swojej drodze? Jak patrzę na samego siebie? Czy z miłością?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.