Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 28 listopada

Tekst: Łk 21, 5-11

Prośba: o łaskę zaufania w obecność Boga w moim życiu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • W dzisiejszej Ewangelii Jezus porusza bardzo trudny temat – zapowiada zburzenie świątyni, która współczesnym wydawała się nie tylko piękną budowlą, ale również bardzo solidną. Nadto była „podnóżkiem stóp Pana”, więc dodatkowo powinna być chroniona przez zastępy niebieskie, moc błogosławieństwa i wszystkie inne nadprzyrodzone siły. Była też podstawą kultu, ośrodkiem życia religijnego, czymś najcenniejszym dla Żydów.
  • Pomyśl, co dla Ciebie jest taką największą wartością, na której opierasz dziś swoje życie? Może jest nim coś, co posiadasz – praca, rodzina, współmałżonek, pozycja społeczna, drobne przyzwyczajenia, zdrowie? A może jest to coś, czego najbardziej pragniesz i od posiadania czego uzależniasz swoje szczęście – jak pieniądze, dziecko, prestiż, wygoda, spokój zewnętrzny, brak problemów?
  • Czasem przeciwności losu, które na nas spadają, wydają się być końcem świata. I faktycznie, są końcem naszego, do tej pory nam znanego świata. Porozmawiaj dzisiaj z Bogiem o Twoich „końcach świata”: o trudnościach, których doświadczasz, o niespełnionych pragnieniach, o katastrofach dotykających Ciebie i Twoich bliskich, czy po prostu o zmianach, które są nieuniknione. Popatrz jak On słucha tego, co mówisz. On patrzy z troską, miłością i współczuciem. Czy chcesz przyjąć Jego obecność we wszystkich swoich „końcach świata”?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.