Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 17 października

Tekst: Łk 11, 37-41

Prośba: o serce skupione na Panu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Przeczytam powoli dzisiejszy fragment Ewangelii i postaram się wyobrazić tę scenę. Wydaje się, że Jezus zaproszony na obiad zachowuje się nieodpowiednio. Zamiast chwalić i dziękować gospodarzowi – wytyka mu zdzierstwo i niegodziwość. Spróbuj zobaczyć jak mógł zareagować ów faryzeusz słysząc takie słowa z ust Jezusa? Co mógł wtedy poczuć, jak te słowa przyjął? Dlaczego Jezus zdecydował się tak ostro zareagować?
  • Dzisiejszy fragment Ewangelii przypomina nam, że w każdym człowieku jest trochę „faryzeusza”, gdyż każdy dba o pozory, jedni bardziej, a drudzy mniej. Istotne jest odkrycie tego faktu. Zapytaj dzisiaj Chrystusa co kryje się w Twoim wnętrzu, jakie ono jest? Jakie jest Twoje serce?
  • Jezus zaprasza nas do spotkania z samym sobą, tak by zewnętrze rzeczy zbytnio nas nie absorbowały. Co to dla mnie dziś oznacza? W tej sytuacji w jakiej dziś jestem.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.