Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 14 lutego

Tekst: Łk 10, 1-9

Prośba: o otwartość na to, gdzie posyła mnie Pan.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus powołuje uczniów i wysyła ich po dwóch. Dlaczego właśnie tak, dlaczego nie w pojedynkę? Pomyśl o tych, którzy są towarzyszami w twojej drodze wiary – być może jest to współmałżonek, przyjaciel. Zobacz także dla kogo ty jesteś tym, który ma nieść wsparcie i swoją obecność, gdy przyjdzie czas trudu i strapienia.
  • Pan mówi, że wysyła nas jak owce między wilki. Jak to rozumiesz w swojej sytuacji życia – tu i teraz? Kto lub co jest wilkiem na twojej drodze do Boga? Opowiedz o tym Jezusowi.
  • Najpierw mówcie: „Pokój temu domowi!”. Czy jesteś człowiekiem pokoju? Czy inni wokół ciebie widzą, że emanujesz bardziej spokojem czy drażliwością? Darzysz bardziej uśmiechem czy obojętnością? Przypatrz się temu bez oceniania moralnego – zobacz jak wyglądają twoje reakcje na innych ludzi i skąd się one biorą. Porozmawiaj o tym z Jezusem.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.