IV Niedziela Adwentu, 21 grudnia

Dziękuję Ci, Ojcze – że mnie wysłuchałeś J 11, 41

 

1.   Usiądź wygodnie i uspokój swoje myśli, serce, oddech – na ile Ci się uda.

2.   Rozpocznij znakiem krzyża. Uświadom sobie, że stajesz przed Panem, że On jest przy Tobie i patrzy na Ciebie wzrokiem pełnym miłości.

3.   Oddychaj spokojnie, zauważ że oddychasz, że przyjmujesz powietrze, a potem je oddajesz. To tchnienie życia, jesteś istotą żyjącą – otrzymałeś to od Boga.

4.   Do oddechu dołącz słowo na dzisiejszy dzień. Przy wdechu wypowiedz w sercu początek zdania, przy wydechu – jego drugą część. Niech każdy oddech będzie przesiąknięty tym Słowem.

5.   Na początku poczujesz się nieswojo, być może nigdy się tak nie modliłeś. Ale nie zrażaj się tym. Wypowiadaj słowa (jeśli Ci się uda – w rytm oddechu) i skup się na nich, na tym, co wypowiadasz. Chodzi o to, byś w tej modlitwie był TU i TERAZ, by myśli nie uciekały do innych spraw i trosk.  Są to rozproszenia – jeśli się pojawią (a pojawią się na pewno), wtedy należy wracać do Słowa i do oddechu.

6.   Modlitwę zakończ oddaniem chwały Bogu odmawiając: Chwała Ojcu i czyniąc znak krzyża.

7.   Módl się w ten sposób przez 20 minut, a jak Ci się uda, to do 30 minut. Możesz również z tym Słowem chodzić przez cały dzień i w różnych porach dnia do niego wracać.

2 komentarze

  1. Dziękuję Ci, Ojcze – że mnie wysłuchałeś, że małżeństwo mojej córki, która była po rozwodzie, połączyłeś (z powrotem- z mężem, któremu ślubowała) i uzdrawiasz ich, że małżeństwo mojego syna, które było w rozkładzie jednoczysz. Dziękuję, że mogę patrzeć jak wzrastają w wierze, jak stają się świadomi Twojej obecności w ich życiu. Dziękuję Ci Panie, że czuję jak działasz w moim życiu, za trwanie w tym adwencie z Tobą, jak pozwalasz mi schodzić głębiej w moją duszę i poznawać Ciebie i siebie, że posyłasz Twojego Świętego Ducha, który uczy mnie i prowadzi. Dziękuję Ci Panie, że dajesz to wszystko bezinteresownie z miłości do mnie, a ja Tobie nic nie mogę dać oprócz tego, że mogę Cię bardziej KOCHAĆ, bardziej UFAĆ i WIERZYĆ, oraz nieść Ciebie innym. UWIELBIAM CIĘ BOŻE MÓJ! JEZU UFAM TOBIE!

  2. Czy Słowo do medytacji muszę sama znaleźć ? czy to jest fragment ze zdania ?

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031