Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 29 lipca 2023 r.

Tekst: J 11, 19-27

Prośba: o odwagę bycia sobą w relacji z Jezusem

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Na początku zatrzymaj się i przyjrzyj całej scenie. Zobacz Martę, która wybiega naprzeciw nadchodzącego Jezusowi. Zobacz jakie emocje jej towarzyszą – dopiero co straciła ukochanego brata. Zobacz jej rozpacz, smutek, a może też wściekłość na Jezusa, że dopiero teraz przyszedł.
  • Panie, gdybyś tu był, mój brat by nie umarł. To zdanie brzmi jak wyrzut – Maria ma pretensje do Jezusa, że za późno przyszedł. Nie boi się pokazać Jezusowi tego, co przeżywa, nie udaje, nie zakłada żadnej maski. Staje przed Nim dokładnie z tym, co w tym momencie w niej się dzieje. Pomyśl o tym jak Ty stajesz przed Bogiem: czy masz odwagę być prawdziwym przed Nim, nawet ze swoją wściekłością, smutkiem, bezradnością czy wstydem?
  • Tak, Panie! Ja wciąż wierzę, żeś Ty jest Mesjasz, Syn Boży, który miał przyjść na świat. Ja WCIĄŻ wierzę… Słowa Marty nie są pustym, powtarzanym bezmyślnie frazesem. Są bardzo świadome i są wyrazem dojrzałości jej wiary. Mogłaby się zamknąć w swoim żalu, bólu, może złości, że Jezus nie zachował się tak, jak według niej byłoby najlepiej. Mimo tego, co ją spotkało, cierpienia, które przeżywa, ona wciąż wierzy, że Jezus jest Mesjaszem. Zobacz trudne momenty Twojego życia: jak wygląda wtedy Twoja wiara? Czy ufasz Bogu, że On wie co robi?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.