Duch Pański nade mną…

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 2 września.

Tekst: Łk 4,16-30

Prośba: o łaskę wiary i przyjęcie Bożej pomocy w tym, co trudne

1. “Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie…” Wczytaj się w słowa, które wypowiada Jezus. Określają one Jego misję. On jest tym, który daje wolność i przywraca wzrok, ale nie chodzi w tym tylko o cuda i uzdrowienia, o jakich czytamy na kartach Pisma Świętego. Spróbuj popatrzeć, gdzie Ty dzisiaj potrzebujesz Zbawiciela. W jakim więzieniu się znajdujesz, w jakim uwikłaniu? Jaka ciemność sprawia, że możesz dostrzec dobra i nadziei? Bóg, który jest Miłością, chce przychodzić do Ciebie właśnie w tym wszystkim, co przytłacza i nieść Ci dobrą nowinę. Porozmawiaj z Nim o tym, w jakiej przestrzeni Twojego życia najbardziej dziś tego potrzebujesz. Jeśli chcesz, zapytaj też, do kogo On Ciebie posyła, jaka jest Twoja misja i z kim możesz dzielić się tym, czego doświadczasz w relacji z Nim.

2. Mieszkańcy Nazaretu w pewnym sensie słyszą słowa Jezusa, ale nie pozwalają, by te słowa ich przemieniły – bo “czy to nie jest syn Józefa?”. Ich postawa pokazuje, że można usłyszeć Dobrą Nowinę z ust samego Boga i przejść obok niej obojętnie. Proś dzisiaj Jezusa o serce, które będzie wrażliwe i słuchające. Proś, by codzienność była przestrzenią, w której będziesz mógł Go spotykać i o łaskę odpowiadania wiarą i zaufaniem na Jego słowa.

1 Comment

  1. Tak bardzo się cieszę,że wróciliście….

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Wrzesień 2020
N P W Ś C P S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930