Wprowadzenie do modlitwy na niedzielę, 22 sierpnia.

Tekst: J 6, 55.60-69

Prośba: o wiarę w realną obecność Jezusa przy mnie

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wyobrażę sobie dzisiejszą scenę z Ewangelii. Jezus naucza w synagodze. Wokół Niego siedzą ludzie i słuchają tego, co mówi. Jezus widzi wśród uczniów oburzenie na swoje słowa. Zobaczę twarze uczniów, postaram się wyobrazić sobie to, co mogli wtedy czuć. Co czują ci, którzy odeszli?
  • Jezus zadaje mi dziś trudne pytanie: „Czyż i ty chcesz odejść?”. Co dziś odpowiem? Jakie jest we mnie zaufanie Bożemu Słowu?
  • Jezus mówi, że to Duch daje życie. Jak często proszę o Ducha i życie według słów Pana? Czy jestem otwarty na to, co On chce mi powiedzieć? Jak Go słucham i jak odpowiadam na to, co słyszę? Kiedy jestem niewierny Jego słowom?Przypomnę sobie kryzysy i zwątpienia, które są za mną. Podziękuję za momenty, sytuacje i ludzi, które pomogły mi z tego stanu wyjść. Poproszę Jezusa by pokazał mi moją niewiarę, porozmawiam z Nim szczerze. Podziękuję za to, co mimo, że było trudne, zbliżyło mnie do Pana.
  • Jezus pyta i oczekuje mojej decyzji. Czy powiem dziś za świętym Piotrem „Panie, do kogo pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego”?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.