Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 12 września

Tekst: Łk 6, 12-19

Prośba: o pragnienie spotkania Boga na modlitwie

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Przeczytam powoli dzisiejszy fragment Ewangelii. Wyobrażę sobie jak Jezus wychodzi na górę i to, że idę tam z Nim. Siedzimy zupełnie sami, w ciszy. Przyglądam się jak rozmawia z Ojcem. Całą noc. Wyobrażę sobie jak Jezus wygląda i czuje się o poranku, gdy schodzi z góry do uczniów i do tłumu, który na Niego czeka.
  • Ludzie przychodzą do Jezusa by Go słuchać i zyskać uzdrowienie. Czego ja oczekuję dziś, w tej sytuacji, w której żyję obecnie? Dlaczego chcę się modlić? Jakie są moje pragnienia? Czy potrafię usłyszeć i przyjąć zaproszenie Jezusa do służy, do głoszenia Jego woli? Co jeśli On zaprasza mnie dziś do służenia drugim – czy potrafię to zaproszenie przyjąć?
  • Każdy kto słuchał Jezusa, chciał Go dotknąć i zostać uzdrowiony. Czym jest dla mnie dotyk Jezusa? Jak mogę Go dziś realnie dotknąć – może w sakramentach, adoracji? Co robię by to spotkanie było możliwe? Czy wierzę w to, że Jezus chce się ze mną spotkać?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.