Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 19 czerwca
Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

Tekst: Mt 11, 25-30

Prośba: o doświadczenie bliskości i czułości Ojca

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus wskazuje na Ojca, który jest też moim Ojcem. Nie takim z dziecięcych wyobrażeń z długa brodą i laską. Jezus zna Ojca, ale nie „z widzenia”, połowicznie, ale z głębokiej relacji i miłości. Jaka jest dziś moja relacja z Ojcem? Poproś Jezusa by ci Go pokazał, takiego jakim jest.
  • Pan objawia się prostaczkom, czyli tym, którzy chcą weryfikować swoje wyobrażenia i szukać woli i spojrzenia Boga. Czy jest we mnie ufna prostota dziecka, które rzuca się Ojcu w ramiona? Poproś o łaskę doświadczenia bliskości i czułości Ojca.
  • Pan zaprasza byśmy do Niego przyszli w pełnej ufności, pokazali swoje rany, bo Jego obecność daje ukojenie. Przypomnij sobie te sytuacje, gdy czułeś się zaopiekowany przez Pana i podziękuj Mu za to doświadczenie.
  • Pomyśl o tym, jakie jest serce Jezusa – złóż w nim swoje zmartwienia i troski. Postaraj się posiedzieć przy Jezusie, nasycając się Jego spojrzeniem pełnym miłości. Opowiedz Mu o tym, co jest twoim jarzmem, ciężarem, bólem.

    Na koniec możesz pomodlić się słowami Ojcze Nasz.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.