Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 08 września 

Tekst: Mt 1, 18-23

Prośba: o przyjęcie Bożego planu wobec mojego życia 

Myśli pomocne w rozważaniu:

Z narodzeniem Jezusa było tak...Narodziny to bardzo ważny etap w życiu. Pojawia się nowy człowiek. Wszyscy na niego oczekują. Noworodek bardzo zmienia życie rodziny. Wszystko musi być do niego dostosowane. Rodzice starają się być na każde zawołanie,płacz. Pragną zaspokoić potrzeby swojego dziecka, poświęcając siebie tak, że czasami może im brakować sił. Czy wiem jak było z moimi narodzinami? Czy jestem dzieckiem poczętym z miłości? Niezależnie od tego jaką usłyszę odpowiedź, mogę mieć pewność, że jedna Osoba na mnie czekała.I bardzo chciała moich narodzin. Jest nią Dobry Bóg.

Józef był człowiekiem sprawiedliwym. Co oznacza dla mnie sprawiedliwość? Czy mogę powiedzieć, że jestem podobny w tym do Józefa? 

Józef słyszy od Anioła Pańskiego, że ma się nie bać wziąć brzemiennej Maryi do siebie. I że  poczęła z Ducha Świętego. Ile potrzeba zaufania, żeby przyjąć taka nowinę? Józef nie podważa tego, co słyszy. Nie zadaje żadnych pytań. Nie mówi o swoich wątpliwości. Być może nawet ich nie ma. On to po prostu przyjmuje. A jak wygląda moja postawa wobec tego, co Bóg mi objawia? 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.