Co chcesz, abym ci uczynił?

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 16 listopada

Tekst: Łk 18,35-43

Prośba: o uważność i łaskę spotkania z sobą samym oraz z Jezusem

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Potrzeba było uważności, by zauważyć przechodzącego Nauczyciela. Potrzeba było odwagi i wytrwałości, by do Niego wołać. W naszej codzienności Jezus też przychodzi i pragnie nas uzdrawiać. Aby było to możliwe, potrzeba naszej uważności, bycia obecnym w tym, co się dzieje. Co Ci w tym pomaga? Co sprawia, że jest w Tobie więcej pokoju, w Twoim sercu więcej ciszy i wrażliwości? W jaki sposób możesz dzisiaj z tego czerpać?
  • Jezus pyta: “Co chcesz, abym ci uczynił?”. Żeby wiedzieć, czego chcemy, trzeba umieć spotkać się ze sobą, ze swoimi uczuciami i potrzebami. Spróbuj znaleźć dzisiaj chociaż kilka minut na to, by spokojnie usiąść, zauważyć sposób, w jaki zachowuje się Twoje ciało i co próbuje Ci powiedzieć. Spróbuj zobaczyć dokąd uciekają Twoje myśli. Gdzie dzisiaj jesteś? Czego potrzebujesz? Co chcesz, aby Jezus ci uczynił? Porozmawiaj z Nim o tym.

2 komentarze

  1. Jezusie, synu Dawida, ulituj się nade mną. Amen

  2. Już samo pytanie Jezusa, co chcesz abym Ci uczynił, napełnia mnie ogromną radością, wolnością i pokojem. Jezu jest tyle obszarów w moim życiu, więc proszę Cie, w każdym uporządkuj bałagan jaki uczyniłem. Tylko Ty możesz to zrobić Wszechmogący Panie, Synu Dawida, mój Królu i Przyjacielu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Znajdź Rekolekcje

Kalendarz wpisów

Listopad 2020
N P W Ś C P S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930