Chciał Go zobaczyć

Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 25 września

Tekst: Łk 9,7-9

Prośba: o łaskę oczyszczenia motywacji budowania relacji z Bogiem.

1. Lęk. Każdy z nas ma to doświadczenie. Lęk jest swoistym hamulcem, żeby czegoś nie robić. Nie należy go oceniać w kategoriach dobry/zły. Boimy się różnych rzeczy… Pomyśl przez chwilę z czym kojarzy Ci się to słowo. Nie szukaj mądrych definicji, ale tego, co jest w Twoim sercu. Herod jest zaniepokojony wieściami o cudach Jezusa. Może to był skutek wspomnień o Janie Chrzcicielu? Może żałował tego, co zrobił? Może bał się konsekwencji?

2. Zobaczyć Jezusa. Może w tym sformułowaniu jest zawarte pragnienie Heroda, żeby się upewnić, że to nie Jan Chrzciciel. Może zwykła ciekawość… Chciał Go zobaczyć, ale czy chciał słuchać? Czy chciał usłyszeć? A ja? Może słysząc o kimś, kto modli się tak, że dzieją się cuda: uzdrowienia, uwolnienia, ludzie doświadczają Boga, też “chcę go zobaczyć”. I nie ma w tym nic złego, dopóki nie stracę z oczu Jezusa. Dopóki Bóg będzie pierwszy, a nie człowiek, czy zaspokojenie moich potrzeb. Zastanów się przez chwilę, dlaczego szukasz relacji z Jezusem?

3 komentarze

  1. Lęk często kojarzył mi się z karą. Znałam Boga, który za dobre wynagradza a za złe karze, a że w moim życiu kiedyś było dużo zła to i lęk był silny. Dziś patrzę na wszystko inaczej. Przychodzi mi na myśl cytat z książki “Decenarium” “Panie, przecież nikt nie może się Tobie oprzeć ani wahać, ujrzawszy jasność Twojego światła i zostawszy zranionym przez Twoją miłość” To dotknięcie miłością powoduje, że nie lękam się, że ufam i pragnę iść ta drogą. Otrzymałam wolność, która pozwala mi dostrzec piękno wokół mnie. Pan oczyszcza moje oczy i uszy abym jeszcze bardziej otwarła się na Jego bezinteresowną miłość.
    Panie, proszę o łaskę oczyszczenia motywacji budowania relacji z Bogiem. JEZU UFAM TOBIE!

  2. Dlaczego szukam relacji z Jezusem?
    Pragnę trwać w relacji z Jezusem, ponieważ gdy On dotyka mojego serca swoją miłością, wszystko inne traci znaczenie, nie jest warte zachodu ani wysiłków. Tylko Jezus potrafi zaspokoić wszystkie moje potrzeby i jest odpowiedzią na wszystkie moje pytania. Ja zaś uczę się opowiadać na Jego miłość i ufać Mu.

  3. Dzięki Bogu mogę przetrwać trudności, dzięki temu staje się
    bogatsza . Najświętsze Oblicze Jezusa, przepełniaj moje serce , abym Twoja była na zawsze. Jezu , ufam Tobie!

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031