Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 19.05.2023r

 

Tekst: J 16, 20-23a

 

Prośba: o doświadczenie prawdziwej, głębokiej radości

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • …smutek wasz przemieni się w radość. Przypomnę sobie, kiedy w moim życiu doświadczyłem takiej przemiany. Jakie to było wydarzenie? Czego dotyczyło? Czy jestem za nie wdzięczny Bogu?
  • Kobieta, gdy rodzi doznaje smutku..Smutek możnaby określić jako ból duszy. Każdy z nas przeżywa go na swój sposób. Często może on „maskować” inne niewyrażone uczucia np. gromadzoną latami złość. Być może nie chce się nim zająć albo nie potrafię. Jednak nie ma innej drogi do „cudu narodzin” moich zranionych miejsc…
  • Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze…Czy są w moim życiu takie osoby, na których widok od razu się cieszę? Krótkie spotkania i tylko wymiana uśmiechu, milczenie a może rozmowa. I od razu mój dzień jest inny, pełen energii i radości. To ludzie o bogatym wnętrzu, którzy potrafią tym emanować. Są podobni w tym do Jezusa. Jego spojrzenie jest tak przenikliwie, że dociera aż do samego serca, do mojej duszy. Jeśli tęsknię za tym, mogę Go poprosić o takie doświadczenie na tej modlitwie.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.