Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 14 września 2023 r., Święto Podwyższenia Krzyża Świętego 

Tekst: J 3, 13-17

Prośba: o odwagę przychodzenia do Jezusa ze wszystkim, co przeżywam

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wyobraź sobie Nikodema, który przychodzi do Jezusa nocą. Zobacz miejsce, w którym się spotykają, przysłuchaj się ich rozmowie. 
  • Nikodem był faryzeuszem, dostojnikiem żydowskim, uczonym w Piśmie. I przychodzi do Jezusa ze swoimi pytaniami, wątpliwościami, może też ciekawością. Przychodzi w nocy – być może się bał, by inni go nie zobaczyli, ale też noc zapewnia intymność spotkania. Wypowiadając swoje wątpliwości przed Jezusem nie bał się utraty swojego autorytetu – miał odwagę odsłonić swoją słabość. O co Ty chciałbyś zapytać Jezusa? Jakie wątpliwości nosisz w sercu? Masz odwagę wypowiedzieć je przed Nim?
  • (…) aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Mieć życie wieczne. czym ono dla Ciebie jest? Co oznacza? Czy czekasz na nie?
  • Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił ,ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Bóg zesłał na świat Jezusa, aby to On nas zbawił. Łatwo jest popaść w pułapkę tego, że chcemy, musimy sami siebie zbawić, naprawić. A zbawicielem jest Syn Boży – nie my. Zobacz czy potrafisz przyjąć swoją słabość, czy przychodzisz z nią do Jezusa? A może unikasz Go, dopóki nie poradzisz sobie ze swoją grzesznością?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.