Bo kocha…

Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 16 października

Tekst: Ef 1,1-10

Prośba: o łaskę doświadczenia bycia umiłowanym przez Boga.

Czytaj powoli ten tekst. Słowo po słowie, zdanie po zdaniu. Które słowa najbardziej Cię poruszają? Co budzą w Twoim sercu? Trwaj w Bożej obecności. Pozwalaj, aby Słowo Cię przenikało, aby dotykało zranień i uzdrawiało.

Bóg Ojciec…

…napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym…

…wybrał nas przez założeniem świata…

Z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów…

Szczodrze [swoją łaskę] na nas wylał…

a wszystko… przez Jezusa Chrystusa.

Na koniec modlitwy porozmawiaj szczerze z Bogiem Ojcem albo z Jezusem o tym, co działo się na modlitwie. Niech to będzie czas dialogu, nie tylko Twojego mówienia, ale też wzajemnego słuchania.

 

1 Comment

  1. Doświadczyć bycia umiłowanym przez Boga. Potrzebuję być wolna od wszystkiego, od rzeczy zewnętrznych, od opinii ludzkiej, wolna od samej siebie-mojego chciejstwa i pożądliwości. Wtedy myślę, zapanuje w mojej duszy pokój, który będzie pozwalał zamieszkać Duchowi św. i usłyszeć słowa ty jesteś moją córką umiłowaną. Uczę się takiej wolności, bo tylko w czystości intencji, pokoju ducha mogę doświadczyć bycia kochanym, umiłowanym dzieckiem Boga. Panie, proszę Cię, przyjdź i oczyszczaj moje intencje, moje myśli i czyny aby były Tobie miłe, abym mogła doświadczać bycia umiłowanym przez Boga. Kocham Cię mój Panie. JEZU UFAM TOBIE!

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Lipiec 2020
N P W Ś C P S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031