Anna znaczy “łaska”

Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 13 stycznia

Tekst: 1 Sm 1, 1-8

Prośba: o łaskę

1. Historia opisywana w dzisiejszych czytaniach jest historią wielkich pragnień, tęsknoty, zapewne wielu rozczarowań, jak i łez. Pragnąca zostać matką Anna “płakała i nie jadła”. Przebywając w świątyni, wylewała jednak serce przed Bogiem, mówiąc Mu o tym, co przeżywała (1 Sm 1,15). W dzisiejszych czytaniach słyszymy pytania męża Anny: “Anno, czemu płaczesz? Dlaczego nie jesz? Czemu się twoje serce smuci?”. Jak odpowiedziałbyś na te pytania? Czym chciałbyś podzielić się z Bogiem, który z troską i zainteresowaniem dopytuje o przyczyny Twojego smutku i o Twoje największe pragnienia? Ufasz Mu na tyle, by z Nim o tym rozmawiać? Jeśli nie, co Ci w tym przeszkadza?

2. Znaczeniem imienia “Anna” jest (z hebrajskiego “hannah”) łaska. Być może w jakimś momencie swojego życia, Anna miała wrażenie, że jej imię wcale nie oddaje tego, co dzieje się w jej życiu. Jednak po latach i miesiącach oczekiwań, modlitwy i łez wydarzył się cud. Niezależnie od tego, jak masz na imię, Bóg zwracając się do Ciebie, nazywa Cię używając słów pełnych miłości i dobra. Czy pozwalasz sobie na to, by usłyszeć, w jaki sposób On się do Ciebie zwraca? Wierzysz bardziej w chwilowe niepowodzenia i życiowe zawirowania czy w Jego obietnice? Czego trzeba Ci, by odzyskać na nowo nadzieję?

1 Comment

  1. Bóg zna najlepiej moje pragnienia i moje smutki. A ja jestem zamknięta i nie potrafię otworzyć się na rozmowę.
    Nie potrafię też usłyszeć glosu Boga, który mówi do mnie. Bardzo bym chciała czuć jego obecność.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Moc Słowa

“To wam oznajmiamy, co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce – bo życie objawiło się“.
/1 J 1, 1-2/

Kalendarz wpisów

Styczeń 2020
N P W Ś C P S
« Gru    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031