Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 24.02.2023r

 

Tekst: Mt 9, 14-15

 

Prośba: o łaskę dobrego przeżycia postu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Stanę dziś pośród uczniów Jana. Zobaczę ich mimikę twarzy. Spróbuję poczuć ich niepokój. Oni przychodzą ze swoimi lękami do Jezusa.  Przywołam chociaż jedno wydarzenie ze swojego życia, gdzie nie mogłem czegoś zrozumieć/przyjąć. Jak się wtedy czułem? Czy rozmawiałem o tym z Jezusem? Czy szukałem u Niego odpowiedzi na trudne pytania?
  • Uczniowie Jana i faryzeusze dużo pościli. Wydaje się jednak, że nie pomogło im to zbliżyć się do Jezusa. Jak wygląda moja praktyka postu? Czy post zbliża mnie do Jezusa i do innych?
  • Jezus wyjaśnia istotę postu. Post uczy czekania na „pana młodego”. Praktyka postu może pomóc mi przetrwać sytuacje, kiedy czuję głód Jezusa. Gdy wydaję mi się, że On milczy i nie jest obecny w moim życiu. Przeżyłem już nie jeden Wielki Post w swoim życiu. Czy któryś z nich był dla mnie szczególnie ważny? Jak silna była moja tęsknota za Jezusem? Czy prowadziła do większej zażyłości z Nim?

 

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie