Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 27.10.203r

Tekst: Łk 12, 54-59

Prośba: o umiejętność rozeznawania znaków od Boga 

Myśli pomocne w rozważaniu:

1. W dzisiejszej Ewangelii Jezus nawiązuje do przewidywania i rozeznawania na podstawie różnych znaków. Jako przykład podaje choćby chmury, które zapowiadają deszcz. Jak to odnieść do mojego życia? Mogę się zastanowić czy jestem uważny w mojej codzienności. Czy dostrzegam znaki Bożej obecności w moim życiu? Niekiedy bardzo delikatne, bo On często przychodzi w lekkim powiewie – w głosie drugiego człowieka i jego wymownej ciszy. W gestach: przytuleniu, uśmiechu kogoś bliskiego i nieznajomego, braterskim upomnieniu…

2.Rozpoznać chwilę obecną. Być może to oznacza przede wszystkim umiejętność bycia w teraźniejszości. A ja się zamartwiam o przyszłość bądź wspominam przeszłość. Myślę o miłych rzeczach, które były. I boję się, że już nie wrócą. Mam też swoich „złodziei” czasu, które skutecznie odciągają mnie od tego, co „tu i teraz”. Na ile jestem obecny w wydarzeniach mojego życia? Ile we mnie refleksji i uważności? 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.