Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 10 października

Tekst: Łk 11, 29-32

Prośba: o łaskę posłuszeństwa Bogu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus przywołuje historię Jonasza. Mówi o znaku Jonasza. Chodzi tu o ten moment, kiedy Jonasza połknęła ryba i przebywał on w jej wnętrznościach 3 dni. Po tym czasie został wyrzucony na brzeg i w końcu był gotowy przyjąć wezwanie Boga do misji w Niniwie. Dzięki temu miasto się nawróciło. Ten obraz jest zapowiedzą przebywania Jezusa przez trzy dni w grobie.
  • Jezus mówi zatem o tym, że On jest znakiem dla współczesnych Mu, ale oni nie chcą Go rozpoznać i słuchać Jego wezwania do nawrócenia. A nawet jak słuchają, nic z tym nie robią. Nie ma na myśli tłumów, ale tych, którzy są u władzy, którzy mają wpływ na cały naród. Pomyślę o swoim życiu i o takich osobach, które były znakiem działania Boga dla mnie. Co one dla mnie znaczyły?
  • Przywołując historię Jonasza. Jak ja reaguję na momenty, kiedy Bóg zaprasza mnie do robienia czegoś, co sprawia, że potrzebuję wyjść ze strefy komfortu? Czy były w moim życiu takie momenty? Jak wtedy postąpiłem?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.