Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 07.10.2022r 

Tekst: Łk 11, 15-26

Prośba: o łaskę całkowitego oddania się Jezusowi 

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • W dzisiejszej Ewangelii Jezus wyrzuca złego ducha. Z tego powodu nazywany jest przez niektórych sprzymierzeńcem Belzebuba. Inni wystawiają Go na próbę. Takie zachowania ranią Jezusa. Poproszę, aby mój Pan pozwolił mi „wejść’ w przeżycia Swojego Serca. 
  • Spróbuję teraz przenieść powyższą sytuację na moje codzienne życie – zachowania, słowa, postawy innych oraz moje własne. Być może słyszę, jak Jezus jest wyszydzany przez kogoś z mojego bliskiego otoczenia. A może sam Go obrażam? Za co szczególnie chciałbym dziś przeprosić mojego Pana?
  • Oskarżyciele Jezusa ujawniają swój stan ducha. Przerzucają na Niego swoją złość, niepokój, zagubienie itp.  Nie wierzą, że On może wprowadzić harmonię do ich serc. Wejdę w głąb siebie. Co znajduję się w moim wnętrzu? Jakie rodzaju przeżycia, myśli nurtują moją duszę? I jak wpływają na moją relację z Jezusem i innymi osobami?
  • Jezus ostrzega przed działaniem złego ducha. Zaleca nam czujność, abyśmy nie pozwoli sobie odebrać spokoju, czystości, dobroci. Zły duch wprowadza wiele zamieszania w nasze życie. Powoduje niezdrowe poczucie winy. Próbuje nam odebrać owoce nawrócenia. Mści się siedmiokrotnie…Czy pozwalam, aby Zły miał dostęp do mnie? Jakie furtki pozostawiam otwarte? 

 

 Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.