Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych

Tekst: 1 J 3, 1-3

Prośba: o łaskę zgody na bycie kochanym

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Św. Jan pisze „popatrzcie jaką miłością obdarzył nas Ojciec”. Używa czasownika patrzeć, a nie słuchać. Kiedy coś widzimy, to jesteśmy bardziej zaangażowani. Zobaczone wydarzenie pozostaje w nas dłużej. Wzbudza więcej emocji. Dzisiejsze słowo zachęca, abyśmy popatrzyli na to, jak kocha nas Bóg. Możesz część dzisiejszej modlitwy poświęcić na przywołanie na pamięć Twojego doświadczenia miłości Boga w historii Twojego życia.
  • Z ust św. Jana słyszymy kolejną ważną prawdę o nas: „rzeczywiście jesteśmy dziećmi Boga”. I tu mogą rodzić się w nas różne emocje, przychodzić różne myśli. A może zobaczymy, że ten fakt wcale nas nie porusza, jesteśmy na niego obojętni, jakby nie miało to dla nas znaczenia. Warto zauważyć, co jest we mnie teraz. Przyjąć to. Nie wyrzucać sobie, że powinnam czuć/myśleć inaczej. Bo bycie Bożym dzieckiem, tak samo jak bycie kochanym przez Boga jest faktem, którego nic nie zmieni.
  • Dziś Kościół przywołuje nam w liturgii Wszystkich Świętych. A czym jest świętość? To bycie w miłosnej relacji z Bogiem. Niekoniecznie robienie z tym czegoś. Po prostu bycie i zgadzanie się na to, że jestem kochana przez Boga. To takie proste, ale chyba też bardzo trudne jednocześnie. A przecież to miłość Boga czyni nas świętymi, nie nasze uczynki i starania.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.