Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 1 maja

Tekst: J 6, 52-59

Prośba: o szczere nazwanie moich wewnętrznych głodów

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Żydzi sprzeczali się między sobą, a Jezus spokojnie odpowiedział na ich pytanie. Wyobraź sobie tę scenę, zobacz emocje na twarzach ludzi.
    Jak patrzy na nich Jezus? Pomyśl o tym, co w twoim życiu jest dziś krzykiem, niezrozumieniem, o co się sprzeczasz. Opowiedz o tym Jezusowi, prosząc by powiedział jak On na to patrzy.
  • Jezus mówi, że aby mieć w sobie życie trzeba Go spożywać. Jak to rozumiesz w obecnej sytuacji? Czy w czasie izolacji, niedostępności do Eucharystii poczułeś głód, pragnienie by ponownie Go przyjąć?
    Jeśli tak – powiedz o swojej tęsknocie, jeśli nie – pomyśl dlaczego nie ma w tobie pragnienia Eucharystii. Bez oceniania siebie opowiedz Jezusowi o swoich uczuciach.
  • Mamy w życiu wiele przestrzeni, którymi się karmimy: rodzina, praca, pasja, być może jakieś nałogi i przywiązania. Czy jest w tym Bóg? Czy zapraszasz Go do tego, co napełnia cię co dnia? Czy pozwalasz Mu tam działać? Dlaczego?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.