Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 14 października

Tekst: Psalm 130 (129), 1b-2. 3-4. 5-6

Prośba: o spotkanie z Bogiem w głębinach Twojego serca i Jego tęsknoty.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Zatrzymaj się dzisiaj na słowach Psalmu z dzisiejszej liturgii. Niech te kilka wersów poprowadzi Cię do spotkania z Bogiem. 
  • Czy wołasz do Boga? Z jakiej to jest głębokości? Czy wołasz do Boga dlatego, że masz trudne chwile albo czegoś potrzebujesz? Uświadom sobie, co znajduje się pod tymi potrzebami. A może nosisz w sobie tęsknoty nigdy nie wyrażone, które gdzieś głęboko w Tobie wołają? Może jest to takie wołanie bez słów – jakby wołała sama tęsknota? Za czym to jest tęsknota?
  • Psalmista prosi, by Pan nachylił ucha na głos jego błagania. Nachylamy ucho, gdy chcemy coś bardzo dobrze usłyszeć, gdy chcemy dogłębnie zrozumieć drugiego. O to właśnie prosi Psalmista. Pomyśl o swoim życiu i o tym miejscu w Tobie, które chciałbyś, by Bóg szczególnie usłyszał.
  • Autor Psalmu jest świadomy swojej grzeszności, staje więc przed Bogiem w prawdzie o sobie. Widząc swój grzech jest jednak głęboko przekonany, że Pan udziela przebaczenia. Bez tego bowiem człowiek nie byłby w stanie służyć Bogu jako ktoś odłączony od Niego.
  • Czy słowa Psalmisty odzwierciedlają również Twoje serce? On pokłada nadzieję w Panu, w Jego słowie, on oczekuje Pana bardziej niż strażnicy poranka. Jest zatem bardzo uważny na Boga, na Jego przychodzenie. Jest wrażliwy na Jego delikatne poruszenia i pragnienia. Czy te słowa są również Twoimi słowami? Czego dotykają w Twoim życiu, w Twoim sercu?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.