Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 20.10.2023r

Tekst: Łk12, 1-7

Prośba: o doświadczenie poczucia bezpieczeństwa w Bogu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Strzeżcie się kwasu, to znaczy obłudy faryzeuszów…Stanę dziś w prawdzie o sobie samym. Poproszę Ducha Świętego, aby pokazał mi faryzejskie miejsca w mojej duszy. Czy dostrzegam w swoim zachowaniu podwójną moralność, zakłamanie? Może w niektórych sytuacjach czuję się nieomylny albo bardziej „święty” niż inni? Jeśli odkryję w sobie „niechcianą” prawdę, oddam to Jezusowi i poproszę, by pomógł mi to zmienić.
  • Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało…w Piśmie Świętym wezwanie do tego, abym się nie lękał (w różnej formie) występuje aż 360razy! To tak, jakby Bóg chciał, żebym słyszał to codziennie. Dużo w nas troski i lęków. Czego najbardziej się boję? Gdzie trudno mi zaufać? Czy troszczę się o swoją duszę, aby szatan nie miał do niej dostępu? W jaki sposób o to dbam?
  • U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone…Miłość Boga, która wyraża się w detalach. Włosy są dla nas bardzo ważne, choć nikomu nie udałoby się ich policzyć. Bujna i zadbana fryzura kojarzy nam się z młodością, a jej brak z przedwczesnym starzeniem. Co Bóg chce mi dziś powiedzieć przez ten obraz?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.