Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 14 stycznia 2021

Tekst: Hbr 3, 7-14

Prośba: o serce wrażliwe i słuchające Słowa.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Słysząc głos Pana można serce otworzyć, a można je również uczynić twardym. Można nie chcieć słuchać. Z różnych powodów. Przypomnij sobie różne ważne słowa, które Bóg do Ciebie powiedział. Które słowa otwierały Twoje serce, dawały głębszy oddech? A może masz też takie słowo, które trudno Ci usłyszeć?
  • Bóg jest wiarygodny przez swoje słowo, które staje się rzeczywistością. Bóg okazuje miłość przez dzieła, jakie czyni dla nas. Mówi dziś o ludzie buntowniczym, który zatwardził swoje serce i uszy, chociaż widzieli dzieła, jakie czynił dla nich na przestrzeni lat. Czy widzisz dzieła Boże w Twoim życiu? Jakimi oczami patrzysz na rzeczywistość? Jakie uczucia wzbudza to w Tobie?
  • Konsekwencją postawy zatwardziałości jest brak dostępu do „odpoczynku” Pana. Dla naszych zmarłych prosimy o wieczny odpoczynek. Odpoczynek Pana to głęboka relacja z Nim w takiej miłości, w której nie ma już lęku o nic. Wtedy człowiek prawdziwie odpoczywa. Kiedy może być w pełni sobą, taki jaki jest. Tacy będziemy wobec Boga w tej rzeczywistości, którą nazywamy niebem. Tam niczego nie trzeba będzie się bać, niczego nie trzeba będzie ukrywać. Szczęście.
  • Serce, w którym nie ma wiary, jest przewrotne. Potrzebujemy siebie nieustannie zachęcać w naszym „dziś”, w naszym „teraz”. Bo teraz jest czas zbawienia, teraz jest czas łaski. Bóg TERAZ wypowiada słowo, które chce być usłyszane. Ono daje życie. Właśnie teraz.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.