Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 14 stycznia

Tekst: Mk 1, 21-28

Prośba: o łaskę odkrycia i przyjęcia swojej prawdziwej tożsamości

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wydarzenia opisane w dzisiejszej Ewangelii mają miejsce niedługo po rozpoczęciu przez Jezusa działalności publicznej. Niewiele osób Go zna. A Jezus wchodzi do synagogi i zaczyna nauczać. Sposób w jaki mówi pokazuje, że treść którą głosi jest dla Niego ważna. Wie, co mówi. Słuchacze dziwią się sile Jego nauczania. Wypływa ona z tego, że Jezus wie, Kim jest, jaka jest Jego tożsamość. A jaka jest Twoja tożsamość?
  • Zły duch przez opętanego zaczyna głośno mówić o tym, Kim Jezus jest naprawdę. A Jezus mu zabrania. Bo zły duch mówi, że Jezus jest zagrożeniem. Objawia tożsamość Jezusa, ale pokazuje ją w krzywym zwierciadle, przekręca i fałszuje rzeczywistość. A gdzie Ty odnajdujesz prawdę o tym, kim jesteś? U kogo szukasz potwierdzenia tej prawdy? Kogo słuchasz?
  • Wieść o cudzie, jakiego dokonał Jezus rozchodzi się szybko. W ludziach budzi się pragnienie zobaczenia Jezusa. Ala jaka jest motywacja tego pragnienia? A dlaczego Ty każdego dnia przychodzisz do Jezusa, czytasz Jego Słowo i trwasz przy nim?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.