Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 23 stycznia

Tekst: Mk 3, 20-21

Prośba: o bliskość z Jezusem.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Bądź z Jezusem, który przychodzi do domu i zbiera się tłum. Spróbuj za pomocą swojej wyobraźni znaleźć się w tym domu tak, jakbyś tak rzeczywiście był. Patrz, słuchaj, kontempluj. Co robi Jezus? Co robią uczniowie? Co mówią, jak się zachowują w tej sytuacji, że pewne ich potrzeby mogą nie zostać zaspokojone, choćby potrzeba samotności, odpoczynku, pewnej prywatności. Nie mówiąc o podstawowej potrzebie fizjologicznej, jaką jest zjedzenie posiłku. Jakie uczucia wzbudza w Tobie ta scena?
  • Będąc z Jezusem w domu dowiadujesz się, że Jego rodzina wybiera się, aby Go powstrzymać. To, co robi, nie mieści im się w głowie. Może sobie myślą, że Jezus robi za dużo szumu wokół swojej osoby, że może powinien te tłumy odprawić, a nie się nimi zajmować, że tak się nie żyje, że od pokoleń nie było u nich w rodzinie takiego „dziwactwa”. Bądź przy Jezusie z tym. Jeśli masz do Niego pytania odnośnie tego, co Go teraz spotyka – nie bój się Go pytać. Wejdź w relację z Nim, w żywy kontakt. Pozwól, by to bycie w domu z Jezusem odsłoniło Twoje życie, Twoje pragnienia i potrzeby.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.