Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 19 lipca

Tekst: Mt 12,38-42

Prośba: o łaskę głębszego odkrycia tego, kim jestem

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Uczeni w Piśmie i faryzeusze mówią Jezusowi, że chcieliby zobaczyć jakiś znak. Czy do tej pory nie mieli okazji widzieć tego, co Jezus czynił? A może tylko słyszeli o tym, a teraz chcieliby zobaczyć na własne oczy? Jakie są ich intencje? Z ostrej odpowiedzi Jezusa chyba wynika, że zwyczajnie jest to ich “zachcianka”, której spełnienie nie zmieni ich relacji do Boga. Pomyśl przez chwilę o znakach Bożego działania, których doświadczyłeś w swoim życiu. Jak te wydarzenia wpłynęły na Ciebie? A może nigdy nie doświadczyłeś czegoś, co mógłbyś nazwać “znakiem od Boga”… Czy przez to “ucierpiała” Twoja wiara? Znaki nie są niezbędne, żeby być w głębokiej, osobistej relacji z Bogiem.
  • Jezus nie musi udowadniać Kim jest. Nie potrzebuje robić czegokolwiek, co zwracałoby uwagę, żeby wiedzieć Kim jest. Mówi proste słowa: “tu jest coś więcej niż”… A jak Ty patrzysz na siebie? Gdzie szukasz prawdy o tym, kim jesteś? Jak jej szukasz? Jak się czujesz z taką świadomością swojej tożsamości, jaką masz teraz?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia.