Wprowadzenie do modlitwy na czwartek 27 października 2022 r. 

Tekst: Łk 13, 31-35

Prośba: o wierność w służeniu Bogu w codzienności

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus słyszy od faryzeuszy „Wyjdź i uchodź stąd, bo Herod chce Cię zabić.” Być może chcieli się Go pozbyć, usunąć sobie z drogi. Być może wśród nich byli tacy, którzy rzeczywiście chcieli ostrzec Go przed Herodem. Jednak Jezus nie idzie za ich radą. W naszym życiu wiele słyszymy na temat tego, co powinniśmy zrobić, jak postąpić. Czasem te słowa rzeczywiście mogą nam pomóc, ale czasem wręcz przeciwnie – odciągnąć nas od drogi, na której prowadzi nas Bóg. Zobacz jakie są Twoje reakcje na to, gdy ktoś Ci coś doradza: może takie rady z założenia odrzucasz? A może ślepo ich słuchasz? Czy dajesz sobie czas i przestrzeń na rozeznanie, co rzeczywiście warto wziąć pod uwagę, a co odrzucić
  • Jezus jest świadom drogi, którą idzie i pozostaje jej wierny, wiedząc dokąd Go zaprowadzi. Świadomość siebie jest bardzo ważnym elementem dojrzałości – dzięki niej możemy zrozumieć samych siebie, swoje reakcje i emocje, swoje motywacje i cele, do których zmierzamy. Sprawia, że przestajemy być podatni na wpływy ludzi dookoła, ale też mamy otwartość do przyjęcia tego, co będzie dla nas dobre. Zobacz, na ile w swojej codzienności starasz się poznać i zrozumieć samego siebie? Czy próbujesz się ze sobą zaprzyjaźnić?
  • Każdy z nas jest inny, każdego z nas Bóg obdarzył innymi talentami. Jaka jest Twoja droga, Twoje posłannictwo? Nie chodzi o wielkie sprawy – zobacz czym Cię Bóg obdarzył, w co Cię zaopatrzył, byś mógł się tym dzielić z bliźnimi w swojej codzienności? 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.