Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 30 października

Tekst: Łk 14, 1-6

Prośba: o serce otwarte na drugiego człowieka

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wyobrażę sobie scenę z dzisiejszej Ewangelii. Jezus został zaproszony na posiłek do faryzeusza. Nie ma tam jednak radosnego świętowania. Jezus jest śledzony, obserwowany, oceniany. Spróbuję zobaczyć jak mógł czuć się Pan w tej sytuacji.
  • Nagle pojawia się osoba chora. Co robi Jezus? Nie patrzy na prawo, zasady i konwenanse. Zna myśli zebranych przy stole, mimo to uzdrawia w szabat. Czy ja potrafię patrzeć na potrzeby drugiego człowieka z otwartym sercem, pomimo zewnętrznych okoliczności?
  • Jezus DOTYKA chorego. Dochodzi między nimi do relacji, spotkania. Jezus chce spotkać się z tym człowiekiem pomimo krzywych spojrzeń innych oraz wszystkich zewnętrznych okoliczności. Jemu zależy na chorym. Czy wiem o tym, że Jezus chce się też głęboko spotkać ze mną? Dotknąć, zobaczyć, zjeść ze mną posiłek? Porozmawiam z Panem o tym, co pojawia się w moim sercu.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.