Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 3 lipca

Tekst: J 20, 24-29

Prośba: o głębokie doświadczenie bliskości Jezusa

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Tomasz czuje się inaczej niż reszta apostołów. Nie doświadczył tego co oni, czyli bliskiego spotkania z Jezusem zmartwychwstałym. Nie jest w stanie wzbudzić w sobie wiary w to, że Jezus żyje. Czasem zdarza się tak, że moje doświadczenie Boga jest inne, niż ludzi wokół. Mam inne doświadczenia, inną drogę. Czy jest we mnie zgoda na to, by Jezus prowadził mnie tak jak On tego chce? Czy raczej karmię się zazdrością i bólem, gdy patrzę na osoby doświadczające Jego obecności w swoim życiu?
  • Jezus przychodząc do apostołów, wiedział, że nie będzie tam Tomasza. Pozwala mu doświadczyć bólu i tęsknoty. Daje mu szansę by spojrzał na swoje pragnienia, zaufanie, tęsknotę i przywiązanie do Pana. Czy doświadczam w swoim życiu tęsknoty za Jezusem? Opowiem Mu o tym.
  • Jezus przychodzi i mówi pokój z tobą. Zatrzymam się teraz na chwilę, przyglądając się Jezusowi. Jak wygląda, w jaki sposób wypowiada te słowa?
  • Tomasz zdołał wyznać Jezusowi, że jest jego Panem dopiero wtedy, gdy Go dotknął. Czy jest we mnie pragnienie dotknięcia, namacalnego spotkania z Bogiem? Co mogę dziś zrobić by się z Nim spotkać i doświadczyć Jego bliskości? Zapytam o to Jezusa – to On zasugerował Tomaszowi jak ma Go dotknąć („podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż ją do mego boku”). Jaką „instrukcję” Jezus przygotował dla mnie? Jak chce pokazać mi dziś, że jest, żyje, chce mi dać nie tylko pokój, ale i całego siebie?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.