Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 11 listopada 2023 r.

Tekst: Łk 16, 9-15

Prośba: o spójność serca

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Pozyskujcie sobie przyjaciół niegodziwą mamoną, aby gdy wszystko się skończy, przyjęto was do wiecznych przybytków. Dobra doczesne, rzeczy materialne nie są złe. I Jezus wcale nie zachęca do tego by je odrzucić, przestać z nich korzystać. Warto sobie jedynie zadać pytanie: czy mam w sobie wolność korzystając z nich? Czy są dla mnie tylko środkiem do bycia coraz bliżej Boga i drugiego człowieka, czy może na nich opieram swoje życie?
  • Jeśli więc w zarządzaniu niegodziwą mamoną nie okazaliście się wierni, to kto wam prawdziwe dobro powierzy? Mamy jedno serce: do kochania Boga, ludzi i samego siebie. Nie da się kochać Boga, nie kochając bliźnich. Nie da się kochać bliźnich jeśli się nie kocha samego siebie… Jeśli nie jesteśmy sumienni w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków, to mało prawdopodobnym jest, że będziemy sumiennie zabiegać o sprawy duchowe. Jesteśmy jednością. Co to dla Ciebie znaczy? Jak ta jedność przejawia się w Twoim życiu?
  • To wy właśnie wobec ludzi udajecie sprawiedliwych, ale Bóg zna wasze serca. Bóg zna wasze serca. Bóg zna Twoje serce: z tym wszystkim czego się wstydzisz, co próbujesz ukryć, z tym czego doświadczyłeś, przez co przeszedłeś w swoim życiu. I Cię z tym przyjmuje. Masz odwagę zaprosić Go do swojego serca? opowiedzieć Mu o tym, co dla Ciebie trudne? Poprosić by Jego łaska Cię przemieniała? 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.