Pomyśl przez chwilę jak Ty wykorzystujesz pieniądze, które zdobywasz. Na jaki cel chcesz je przeznaczyć? Jaką częścią z tego, co masz dzielisz się z innymi, szczególnie obcymi, którzy być może nie będą mogli czy chcieli się odwdzięczyć?

2.  Wierność w małych rzeczach. Słowo wiernośc jest tu stosowane na przemian ze słowem uczciwość. Chodzi o to, by w swoim działaniu, pracy robić to, co polecono. Najtrudniej jest robić to, co nie przynosi wymiernego efektu. Ale są takie zajęcia, których owocu wprost nie widać, jednak są niezbędne do dobrego funkcjonowania różnych osób. Co dla Ciebie jest takim trudnym zajęciem, bo nie słyszysz od razu dziękuję, bo nie widzisz efektów swojego działania. Chcielibyśmy robić rzeczy wielkie, ale Jezus mówi, żeby zacząć od wierności w rzeczach małych.

3.  Miejsce Boga. Zarówno bogactwo, jak i ubóstwo może przesłonić na, to, co najważniejsze. Bo możemy zniewolić się dążeniem do posiadania coraz to większych dóbr. Możemy też chorobliwie skupić się na naszej biedzie i tylko ją widzieć i tylko w niej upatrywać przyczynę wszystkich naszych niepowodzeń. Obydwie te postawy spychają Boga gdzieś poza krąg zainteresowań człowieka. Wręcz stają na miejscu Boga. W Księdze Przysłów czytamy: Kłamstwo i fałsz oddalaj ode mnie, nie dawaj mi bogactwa ni nędzy, żyw mnie chlebem niezbędnym, bym syty nie stał się niewiernym, nie rzekł: A któż jest Pan? lub z biedy nie począł kraść i imię mego Boga znieważać” /30,8-9/. Poproś Boga o mądrość w podchodzeniu do posiadania lub nie posiadania dóbr doczesnych.