Wprowadzenie do modlitwy na wtorek, 8 czerwca 2021

Tekst: Mt 5, 13-16

Prośba: o łaskę bliskości z Bogiem

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus dwukrotnie zwraca się do uczniów słowami „wy jesteście”. Wyobraź sobie tę scenę. Jezus i uczniowie, a jednym z tych uczniów jesteś ty. Postaraj się wsłuchać w dzisiejszą Ewangelię tak, jakby Jezus mówił wprost do ciebie „ty jesteś solą ziemi. Ty jesteś światłem dla świata”. Jak czujesz się patrząc teraz Jezusowi w oczy, słuchając tych słów? Opowiedz Mu o tym.
  • Sól

    Mam być wyrazisty, wydobywający smak, dobry, trwały (sól konserwuje). Czy moja wiara właśnie taka jest? Czy moją relację z Bogiem mogę nazwać wyrazistą, dobrą? Sól chroni przed zepsuciem – czy w moim życiu jest taka przestrzeń, w której odzyskuję swój smak (np. adoracja, sakramenty) czy raczej próbuję wszystko po swojemu?

  • Światło

    Mamy być światłem w ciemnościach. Tymi, którzy wnoszą swoją obecnością pokój, radość, nadzieję. Czy tak rzeczywiście jest? Czy moja relacja z Bogiem jest na tyle bliska i głęboka, że jestem światłem dla innych? Czy może próbuję na siłę to „światło” sam w sobie wyprodukować i w rezultacie świecę sobą, a nie Bogiem? Jaka jest moja motywacja dziś? Czy w moich oczach jest iskra, która kieruje na Pana?

     

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.