Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 06 października 2023r

Tekst: Łk 10,13-16

Prośba: o uszy otwarte na Słowo i serce wrażliwe na Boże działanie

  • Gdyby w Tyrze i Sydonie działy się cuda, które u was się dokonały, już dawno by się nawróciły. Bóg nie skąpi swoich słów ani znaków. W ziemi ojczystej Jezus uzdrowił wiele osób. Był hojny w dzieleniu się Sobą. Łatwiej jednak było zaakceptować Go Samarytanom niż Judejczykom, którzy mieli swoje własne wyobrażenie o Mesjaszu. Zobacz, że cuda i znaki mają głębszy sens i cel. Służą nawróceniu, „po owocach ich poznacie”(Mt 7,20) Na jaki znak Ty czekasz, by ostatecznie zawierzyć się Jezusowi?
  • Pomyśl o tych momentach w Twoim życiu, kiedy Bóg działał bardzo wyraźnie. Jak te wydarzenia wpłynęły na Twoją relację z Nim? Na Twoje codzienne życie? Co zmieniły i na jak długo? A może nic nie zmieniły?
  • Uświadom sobie, jak słuchasz, tego, co mówią do Ciebie inni ludzie, co mówi do Ciebie Bóg. Przypomnij sobie słowa które wypowiedziałeś w ciągu ostatnich 24 godzin. Jakie one były? Budujące, niosące pokój? Czy może pełne agresji i przemocy? Bądź dziś uważny na słowa, które słyszysz i które wypowiadasz. Na końcu dnia zbierz to doświadczenie w wieczornym Spotkaniu z Panem.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem, o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twojego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.