Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 29.09.2023r

Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Tekst: J 1, 47-51

Prośba: o głęboką radość serca

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • „Jezus ujrzał jak Natanael podchodzi do Niego”  Jezus zna mnie bardzo dobrze. Widzi każdy mój krok w Jego kierunku, zanim jeszcze go wykonam. On nie spuszcza ze mnie wzroku. Troszczy się o mnie, jestem Mu bardzo bliski – jak Natanael. Jakie słowa wypowiedziałby o mnie dziś Jezus? Poproszę Go, aby pomógł mi poznać prawdę o mnie samym.
  • Natanael na początku jest nieufny wobec Jezusa. Zadaje Mu pytanie: „Skąd mnie znasz?” A chwilę później nazywa Go już Synem Bożym. Zobacz, jak spotkanie z Jezusem przemienia serce Natanaela. Podejrzliwość i chłód ustepują miejca żarliwemu wyznaniu wiary. Jezus może również przemienić na nowo i moje serce. Czy ja tego pragnę?
  • „Zobaczysz jeszcze więcej niż to” Cudowna obietnica. Jezus przygotował dla mnie wielkie rzeczy – takie, które przekraczają moje oczekiwania i wyobrażenia. Jedynie trwając w Nim jestem w stanie osiągnąć pełne i prawdziwe szczęście. Czy wierzę w to? Przypomnę sobie jakieś wydarzenie z mojego życia, w którym doświadczyłem ogromu radości od Jezusa. Jeśli nie mam takiego doświadczenia, mogę o nie poprosić.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.