Wprowadzenie do modlitwy na sobotę 16 lipca 2022 r.

Tekst: Mt 12, 14-21

Prośba: o serce ciche i pokorne

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Lecz zabronił im surowo, żeby Go nie ujawniali. Jezus czyni cuda, czyni dobro – uzdrawia z chorób wszystkich tych, którzy za nim idą. Nie robi tego dla poklasku, dla wdzięczności. Robi to z miłości. Miłość jest cicha. Zatrzymaj się i przypomnij sobie momenty, w których czyniłeś jakieś dobro. Jakie uczucia Ci towarzyszyły? Czy oczekiwałeś wdzięczności? Pochwały? A może tego, że ktoś będzie Cię darzył dzięki temu szacunkiem lub sympatią? Zobacz, jakie są Twoje motywacje.
  • Nie będzie się spierał ani krzyczał (…). Trzciny zgniecionej nie złamie ani knota tlejącego nie dogasi, aż zwycięsko sąd przeprowadzi. Prorok Izajasz pokazuje wielką delikatność Jezusa – to, że nie próbuje On niczego zwojować przemocą, krzykiem. Jest cichy i pokornego serca. Zajrzyj w swoje serce – czy jest ono na wzór serca Jezusowego ciche i pokorne? A może wręcz na odwrót? Może próbujesz wszystko zdobywać krzykiem i przemocą? Może jest pełne zawiści i zazdrości? Powierz Bogu to wszystko, co odkryjesz, by Jego łaska mogła to przemieniać.
  • W Jego imieniu narody nadzieję pokładać będą. Swoją nadzieję można pokładać w wielu rzeczach: we własnych siłach, w drugim człowieku, w rzeczach materialnych… Zobacz,  w czym Ty pokładasz nadzieję? Gdzie szukasz oparcia?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.