Wprowadzenie do modlitwy na niedzielę 14sierpnia

Tekst: Łk 12, 49-53

Prośba: o żarliwość w pełnieniu mojego powołania 

Myśli pomocne w rozważaniu: 

  • Jezus ma silne pragnienie, aby Jego powołanie zostało już wypełnione. Żarliwość rozpala Jego serce: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, aby już zapłonął.” Jak przeżywam swoje powołanie? Czy jest we mnie głębokie pragnienie jego wypełnienia? Mogę prosić Jezusa, aby przenikał mnie swoją żarliwością.
  • Jezus mówi o tym, że nie przyszedł dać pokój, ale rozłam. Z powodu głoszenia Jego Ewangelii będziemy doświadczać podziałów i niezrozumienia. Zarówno wśród najbliższych:„ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu”itp. jak i też w swoim własnym sercu. Przypomnę sobie różne dyskusje na ważne tematy dotyczące mojej wiary. Czy mam w sobie siłę, aby przeciwstawić się błędnym twierdzeniom? Czy potrafię opowiedzieć się po stronie Ewangelii? Upomnieć po bratersku?
  • Czesto pragnę i proszę o pokoj serca. A Jezus chce dać rozłam. Jakie przestrzenie we mnie samym są ze sobą skłócone? Jakie są moje dylematy dotyczące Ewangelii? Na jaki swój wewnętrzny „rozłam” nie chcę się zgodzić? Z czym walczę? Te moje wewnętrzne konflikty mogą być dla mnie bardzo oczyszczające, jeśli tylko nie będę ich unikał. I pozwolę alby Jezus się nimi zajął.

 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie