Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 28 listopada

Tekst: Ap 22, 1-7 oraz Łk 21, 34-36

Prośba: o przyjęcie przychodzącego Boga i Jego Raju.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • W Apokalipsie słyszymy dzisiaj słowa mówiące o nowym Raju. Słownictwo jest podobne jak to w Księdze Rodzaju. Jest drzewo życia, jest rzeka. W pierwszym raju była noc, tutaj już nie będzie potrzebna. I nawet światła słońca nie będzie potrzeba. Zapraszam, byś wszedł wyobraźnią w to słowo. Pochodź sobie brzegiem tej rzeki, popatrz, jak ona wygląda, jak wygląda Miasto. Spróbuj doświadczyć, jak to jest bez nocy, bez ciemności. Jak to jest, że Pan Bóg będzie świecił. Jak to jest dla Ciebie?
  • To ostatnie słowa roku liturgicznego, od jutra rozpoczniemy Adwentem kolejny rok liturgiczny. Usłysz słowa Pana Boga, który mówi, że „niebawem przyjdę”. Co czujesz, słysząc te słowa? Pozwól, by wybrzmiały w Twoim sercu. Czy naprawdę czekasz, by On już przyszedł?
  • Wydaje się, że do owego Raju wchodzimy przez bramę uważności, czuwania i modlitwy. Tak mówi o tym Jezus w dzisiejszej ewangelii. Posłuchaj Jego słów. Uważaj na siebie – bądź uważny na to, jak żyjesz. Ociężałemu sercu trudno spotkać się z Bogiem i wejść do Raju, bo jest mocno przyciśnięte do ziemi. Czuwaj – nasłuchuj przyjścia Pana, który „niebawem przyjdzie”. Trwaj w bliskości z Nim, nasłuchuj Jego słowa, czyń według tego, co usłyszysz od Niego. Módl się – buduj więź z Bogiem, która poprowadzi Cię do więzi z ludźmi.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.