Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 15 maja

Tekst: J 15, 12-17

Prośba: o dostrzeżenie miłości Boga w mojej codzienności

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem – kochać tak jak Bóg to zadanie ponad nasze ludzkie siły. Jezus nie oczekuje od nas byśmy tę miłość z siebie siłą wyprodukowali. On zaprasza byśmy kochali odpowiadając na Jego miłość. Czy widzę miłość Boga w swoim życiu i czy potrafię ją przyjmować?

  • Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję – by stać się bliskim przyjacielem potrzeba wielu godzin na rozmowy – słuchanie, widzenie spojrzeń drugiej strony, działanie. Musimy się poznać, by się zrozumieć i umieć ze sobą działać. Czy jestem tak zasłuchany i zapatrzony w Pana, by móc nazwać się Jego przyjacielem?

  • Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili – Jezus zna mnie doskonale od zawsze. Mimo to wybiera właśnie mnie. Chce bym w konkretnym miejscu i czasie przynosił owoc Jego miłości. Gdzie mam dziś iść i przynosić owoc? Do czego jestem teraz powołany – do jakich ludzi, zadań, sytuacji? Czy widzę wokół siebie miejsca, które potrzebują dotknięcia miłością Boga? Czy jestem gotowy na to, by Jezus przemieniał te miejsca przeze mnie?

  • Aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje – czy umiem prosić nie tylko Boga, ale i ludzi? Co jeśli nie otrzymuję tego, o co proszę? Czy potrafię spojrzeć na swoje pragnienia i potrzeby przez pryzmat tego do czego powołuje mnie Bóg? Czy to co otrzymuję (bądź nie) potrafię przyjąć przez spojrzenie Jego miłości?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.