Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 29 kwietnia 2023 r. 

Tekst: Mt 11, 25-30

Prośba: o prostotę serca

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Bóg ma upodobanie w ludziach prostego serca. W ludziach, którzy mają dziecięcą ufność, którzy przyjmują swoją kondycję ludzką taką, jaką jest. Czym dla Ciebie jest prostota serca? Czy jest w Tobie odwaga by być „prostaczkiem”?
  • Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Przyjście do Jezusa wymaga pewnej odwagi. Odwagi do stanięcia w prawdzie, że sam sobie nie poradzę, że jestem słaby, że nie wszystko mi wychodzi tak, jak bym chciał, że może mimo wielu starań wciąż upadam. Wymaga to zdjęcia maski człowieka idealnego, radzącego sobie w każdej sytuacji. Jezus chce nas przyjmować właśnie takich, jakimi jesteśmy, chce byśmy byli przed Nim prawdziwi. Czy potrafisz przyjąć swoją słabość? Jakie uczucia się w Tobie rodzą gdy sobie na to pozwalasz?
  • (…) uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokornego serca. Cichość i pokora nie są zbyt popularne w obecnym świecie. Ale Jezus mówi, że to przynosi ukojenie dla duszy. Zatrzymaj się i spójrz w swoje serce: czy jest ono ciche i pokorne na wzór Jego serca? 

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.