Wprowadzenie do modlitwy na sobotę, 12 listopada 2022 r.

Tekst: Łk 18, 1-8

Prośba:  o wiarę w to, że Bóg działa w moim życiu

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Jezus zestawia ze sobą niesprawiedliwego sędziego oraz Boga – pokazuje, że skoro nawet niesprawiedliwy sędzia w końcu wysłuchał prośby wdowy, to tym bardziej Bóg, który jest dobrym Ojcem, wysłucha naszych próśb. Warto się zastanowić nad tym, czy rzeczywiście postrzegam Boga, jako tego, który jest ciągle gotów, by brać mnie w obronę. Jaki jest mój obraz Boga? Co na ten obraz wpływa?
  • Jezus opowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać. Jaka jest moja modlitwa? Czy rzeczywiście jestem w niej wytrwały? A może łatwo się zniechęcam, gdy od razu nie dostaję tego, o co proszę? Czy modlitwa jest dla mnie przestrzenią spotkania z Bogiem, z Jego miłością? A może tylko modlę się wtedy, gdy czegoś od Boga potrzebuję? 
  • Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? Można się modlić, nie mając wiary w to, że modlitwa zostanie wysłuchana: z przyzwyczajenia, bo tak trzeba, bo to przecież nie zaszkodzi. Czy rzeczywiście modlę się z wiarą? Z wiarą w to, że moja modlitwa zostanie wysłuchana? Czy jest we mnie zgoda na to, by Bóg odpowiedział na moje modlitwy inaczej niż oczekiwałem?

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.