Wprowadzenie do modlitwy na poniedziałek, 5 września

Tekst: Łk 6, 6-11

Prośba: o łaskę uzdrowienia mojej konkretnej słabości/niemocy

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Bohater dzisiejszej sceny jedną rękę ma niesprawną, prawdopodobnie miał przez to bardzo utrudnione codzienne funkcjonowanie.Ten człowiek przebywał w świątyni, może licząc na wsparcie modlących się tam. Bo przez swoją niepełnosprawność nie mógł pracować i żył w biedzie. Być może nie spodziewał się uzdrowienia. Prawa ręka w Biblii, to symbol mocy i działania. Zatem człowiek z uschłą ręką był jakoś bezradny, bezsilny. Popatrz na przestrzenie twojego życia, gdzie tak się czujesz. Zaprosisz tam Jezusa?
  • Jezus zauważa tego człowieka i go uzdrawia. Trochę na przekór uczonym w Piśmie i faryzeuszom czyni to w szabat. Pokazuje przez to, że czynienie dobra jest bardzo ważne i nawet dzień świąteczny nie zwalnia nas z tego. Zauważ dobro, które w ostatnim czasie uczyniłeś. Uciesz się nim i podziękuj za nie Bogu.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.