Wprowadzenie do modlitwy na czwartek, 12 listopada

Tekst: Łk 17, 20-25

Prośba: o spotykanie z Bogiem w głębinach swego serca.

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Posłuchaj uważnie Jezusa, który mówi dzisiaj o tym, kiedy przyjdzie królestwo Boże. Wsłuchaj się w słowa, że owo królestwo jest pośród nas. Zostań dłuższą chwilę z tymi słowami. Najpierw możesz spróbować je zrozumieć. Co dla Ciebie znaczą te słowa? Co oznacza dla Ciebie, że ono jest pośród nas?
  • W następnym kroku przejdź od próby zrozumienia do poczucia tych słów w sobie. Czy pozwalasz, żeby właśnie to słowo Jezusa przemieniało Twój sposób myślenia i patrzenia na rzeczywistość? Możesz wiele razy sobie te słowa Jezusa powtarzać, że królestwo Boże (a więc panowanie Boga – On sam, obecny we wszystkim) jest pośród nas. Zwłaszcza, że te słowa po grecku można przetłumaczyć tak, że królestwo Boże wewnątrz was jest. Czy to mogłoby oznaczać także, że w naszym zasięgu?
  • Dlatego o nim nie powiedzą, że „oto tu jest” albo „oto tam jest” i żebyśmy nie biegali „oto tam” lub „oto tu”. Posłuchaj Jezusa, który pragnie, byś się zatrzymał i nie biegał „oto tam” lub „oto tu”. Aby się z Nim spotkać potrzeba właśnie się zatrzymać i zejść w głębiny swego serca. Potrzeba odrobiny ciszy, uważności i skupienia na tym, co Bóg robi w Tobie i dla Ciebie. Po takim spotkaniu Ty możesz iść do innych, przemieniony spotkaniem z Nim. Bo spotkanie z Miłością zawsze przemienia.
  • Posłuchaj także Jezusa, który mówi dzisiaj o cierpieniu i odrzuceniu. To królestwo Boże przychodzi właśnie w takim klimacie. Nie chcemy cierpienia i uciekamy od niego. Boimy się odrzucenia i chcemy mieć dobre relacje z ludźmi. Popatrz na Jezusa, który doświadczył tego wszystkiego, i cierpienia, i odrzucenia. Jeśli chcesz, zapytaj Go o to, jak możesz szukać i znajdować Jego samego pośród tego, co się wydarza i co jest takie trudne.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.