Wprowadzenie do modlitwy na piątek, 29 maja

Tekst: J 21, 15-19

Prośba: o zobaczenie w swoim życiu miłości

Myśli pomocne w rozważaniu:

  • Dzisiejsza Ewangelia zaczyna się od tego, że Jezus jadł śniadanie z uczniami. Wyobraź sobie tę scenę, tak jakbyś był jednym z uczniów. Jak Jezus wygląda, co jecie, jak to jedzenie pachnie i smakuje? Wyobraź sobie, że podczas tego posiłku Jezus odwraca się do ciebie i pyta: kochasz mnie? Jaka jest twoja odpowiedź na to pytanie, zadane tak znienacka przy stole? Jak Jezus na ciebie patrzy, jak ty się zachowujesz?
  • Co czujesz czytając dalsze słowa: gdy się zestarzejesz, wyciągniesz ręce swoje, a inny cię opasze i poprowadzi, dokąd nie chcesz? Czy jest w tobie lęk w poddaniu się w pełni woli Boga? Czy Mu ufasz, że to prowadzenie będzie pełnie miłości? Jakie uczucia budzą w tobie słowa, że poprowadzą cię tam, gdzie nie chcesz?
  • W Aklamacji przed Ewangelią możemy znaleźć odpowiedź o to jak należy kochać: Duch Święty was wszystkiego nauczy. Miłość jest łaską, zupełnie niezasłużoną, której nie można wypracować z siebie siłą, samemu. Przypomnij sobie chwile, gdy czułeś się kochany przez Boga i drugiego człowieka. Zobacz jak na tą miłość odpowiedziałeś. Proś o Ducha Świętego, by uczył cię ją przyjmować i rozdawać, tak by pytanie „czy mnie kochasz?” nigdy cię nie zawstydzało.

Na koniec tej modlitwy porozmawiaj z Jezusem o tym wszystkim, co Cię najbardziej poruszy, co przeżyjesz jako ważne dla Twego życia. Te poruszenia zapisz w swoim dzienniku, by bardziej Cię dotknęły i miały moc przemienić Twoje życie.